• Burgenland

    Ruszt
2020.05.05.

Kikeltek az első gólyafiókák Ruszton

A Fertő-parti Ruszt a „gólyák városa”, így nem lehet csodálkozni azon, hogy a helyi gólyavédő egyesület élénk figyelemmel kíséri a történelmi belváros házainak kéményén fészkelő madarakat. A gólyák Ruszton idegenforgalmi látványosságnak minősülnek.

burgenland-rust-golya
Élmény nektek archív

Idén kicsit később érkeztek meg a gólyák a burgenlandi Rusztra, de már úgy tűnik, ki is kelt néhány fióka a fészkekben.

A ruszti egyesület webkamerán figyeli a gólyák mindennapjait és most úgy látni, hogy két fészekben is vannak már fiókák: az egyikben négy, a másikban két kisgólyát nevelnek a szülők. A remények szerint, a többi fészekben is készülődnek már, ezekbe május végére vagy június elejére érkezhetnek meg az utódok.

Egyébként nagy az öröm, mert idén 20 pár gólyát számláltak meg a rusztiak, míg tavaly csak 16 pár költözött a városba. Ezen túl is van örömhír:

egy 40 éve üresen álló fészket idén végre elfoglalt egy gólyapár, s vélhetően itt is lehet majd utódokra számítani.

Öt gólya egyébként a hideg évszakban is Ruszton maradt, de az egyesület már idejekorán felkészült a madarak érkezésére. Hogy a „szálláshelyek” minősége megfeleljen a kívánalmaknak, emelődarus kocsival érték el a fészkeket, hogy felújítsák és fertőtlenítsék őket.

Kapcsolódó tartalmak:

Ruszt városról

Karácsony Ruszton